Společenské organizace působící v obci Smilovice

Pravidelné kulturní a společenské akce

Sbor dobrovolných hasičů

• účast na soutěžích v rámci okresu
    • dětský den, předvádění užívané techniky
    • společenský ples
    • společně s OÚ pravidelně zajišťuje sběr železného šrotu, likvidaci větví a ošetření stromů obecních i soukromých, s odborným dozorem při likvidaci

Sportovní klub

• fotbal - I.B třída
    • organizují zimní turnaj v kopané
    • udržují družbu se sportovním klubem TAICHEL V Německu
    • společenský sportovní ples
    • dětský den
    • pivobraní s různými doprovodnými akcemi

Myslivost

• provozována ve sloučeném Mysliveckém spolku Luštěnice

SDH Smilovice

Hasičstvo jako všude jinde vzniklo ze snah svépomoci. Vyvíjelo se z primitivních prostředků tak, jak to poměry jednotlivých obcí dovolovaly. Ve sborech se sdružovali jednotlivci dobrého srdce, připravení v případě nebezpečí pomoci svým bližním. Tak vznikaly organizace stmelené ochotou a dobrovolnou kázní, které se staly významnými také proto, že v nich zavládl duch pravého mužského kamarádství.

Počátky hasičství ve Smilovicích se datují od roku 1925. Roku 2005 jsme oslavili 80. výročí založení našeho sboru. V současné době má náš sbor 42 členů.

Technika jednotky:
Tatra 815 Cas 32